Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejne osoby zatrzymane w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej oszustw przy zawieraniu umów kredytowych. Pokrzywdzonych mogą być tysiące

Data dodania: 4 sierpnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejnych 5 osób w trakcie działań związanych z rozpracowaniem zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej oszustw przy zawieraniu umów kredytowych. Funkcjonariusze szacują, że w tej sprawie mogą być tysiące pokrzywdzonych. Grupa dopuszczała się przestępstw związanych z pośrednictwem kredytowym, wprowadzając klientów w błąd co do warunków umowy, czym doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osoby pozostające w trudnej sytuacji finansowej. Obecnie straty wynikające z działalności całej grupy szacuje się na blisko 200 milionów złotych. Do tej pory w tej sprawie zarzuty usłyszały już 24 osoby.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, kontynuując działania operacyjne w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu, dotyczącego rozpracowania zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej oszustw przy zawieraniu umów kredytowych, zatrzymali kolejnych 5 osób podejrzanych w tej sprawie.

4 kobiety i mężczyzna usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw i posługiwania się dokumentami potwierdzającymi nieprawdę, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Jak wynika z ustaleń policjantów, grupa dopuszczała się przestępstw związanych z pośrednictwem kredytowym, wprowadzając klientów w błąd, co do warunków umowy, czym doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem pokrzywdzonych, pozostających w trudnej sytuacji finansowej. Do tej pory w tej sprawie zarzuty usłyszały już 24 osoby. Obecnie straty wynikające z działalności całej grupy szacuje się na blisko 200 milionów złotych. Jak szacują funkcjonariusze, pokrzywdzonych mogą być tysiące. 

Za czyny, o które osoby zatrzymane są podejrzane, w zależności od roli w tym przestępczym procederze, może teraz grozić im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Obecnie policja i prokuratura prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

kom. Kamil Rynkiewicz