Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejne osoby zatrzymane i przejęte narkotyki

Data dodania: 19 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Miliccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w związku z posiadaniem przez nich marihuany. Mężczyźni poniosą konsekwencje prawne popełnionych przestępstw, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami zabronione jest posiadanie nawet najmniejszych ilości substancji odurzających lub psychotropowych.

W godzinach popołudniowych 17 maja br. policjanci pojechali do domu jednego z mieszkańców gminy Krośnice celem sprawdzenia uzyskanej informacji, że może on posiadać w miejscu zamieszkania narkotyki. Policjantom towarzyszył pies służbowy wyszkolony do wykrywania narkotyków. Informacja została potwierdzona – w trakcie przeszukania mieszkania oraz samochodu 22-latka policjanci znaleźli foliowe woreczki z zawartością suszu roślinnego. Po użyciu testera do wykrywania narkotyków ustalono, że była to marihuana, z której można by uzyskać blisko 180 porcji tego narkotyku. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy osadzony w policyjnym areszcie. Zabezpieczone narkotyki trafiły do policyjnego depozytu.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali także 19-letniego mieszkańca gminy Milicz, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał porcję marihuany. Ponadto w jego pokoju policjanci znaleźli trzy doniczki z rosnącymi w nich roślinami prawdopodobnie konopi indyjskich, z których pozyskuje się marihuanę. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyku.

Postępowania są w toku – policjanci m. in. wyjaśniają skąd zatrzymani mężczyźni mieli zabezpieczoną marihuanę. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za jej posiadanie może zatrzymanym mężczyznom grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria