Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejne nielegalne automaty do gier zabezpieczone przez bolesławieckich policjantów – zabezpieczono 6 maszyn

Data dodania: 5 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z Bolesławca wspólnie z funkcjonariuszami kontroli Celno-Skarbowego ze Zgorzelca doprowadzili do zamknięcia salonu gier na terenie Bolesławca. Mundurowi zabezpieczyli 6 nielegalnych maszyn do gier o wartości nie mniejszej niż 72 tys. złotych. Za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Bolesławca współpracując z funkcjonariuszami Referatu Kontroli Celno-Skarbowej ze Zgorzelca przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Tym razem czynności miały miejsce na terenie Bolesławca.

Funkcjonariusze weszli do lokalu, gdzie z operacyjnych ustaleń wynikało, że dochodzi tam nielegalnych gier hazardowych. Mundurowi zabezpieczyli 6 automatów do gier o wartości nie mniejszej niż 72 tys. złotych. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom kontroli skarbowej, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP Bolesławiec
asp. szt. A. Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

podinsp. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria