Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejne narkotyki nie trafią na rynek - sprawcy aresztowani

Data dodania: 5 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o produkowanie i sprzedawanie narkotyków. Zlikwidowali też trzy plantacje marihuany znajdujące się na terenie powiatu. Dwóch z zatrzymanych decyzją sądu zostało aresztowanych na okres 2 miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na terenie jednej z miejscowości powiatu zatrzymali mężczyznę, u którego w miejscu zamieszkania ujawnili 18,95 grama mefedronu oraz prekursory narkotyków w postaci białej substancji sypkiej i skrystalizowanej w ilości 630,90 grama netto, pojemniki z acetonem, toulenem, kwasem solnym oraz przedmioty linii produkcyjnej służącej do wytwarzania środków odurzających, a także trzy rośliny konopi indyjskich.

W toku dalszych czynności wykonywanych także przy udziale funkcjonariuszy z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na nieużytkach rolnych i na terenie leśnym ujawniono trzy miejsca nielegalnych upraw konopi indyjskich z łączną ilością 140 sztuk roślin.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 23 lat, którzy usłyszeli zarzuty z art. 53 ust. 1 i 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej wobec dwóch mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej

 

 

Galeria