Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejne automaty do gier zarekwirowane

Data dodania: 18 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci z komendy powiatowej w Zgorzelcu podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego na terenie Bogatyni zarekwirowali 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Przypomnijmy, że zarówno urządzającemu nielegalny proceder, jak również posiadaczowi lokalu, w którym prowadzony jest hazard, grozi grzywna w kwocie 100 tys. zł od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą realizując czynności związane z nielegalnym hazardem w jednym z lokali na terenie Bogatyni zarekwirowali 3 nielegalne automaty do gier. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone urządzenia zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych urządzeń, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są tego typu maszyny do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606-778-294