Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejne automaty do gier zarekwirowane

Data dodania: 23 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci z komendy powiatowej w Zgorzelcu podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Legnicy zarekwirowali kolejne 4 nielegalne automaty do gier hazardowych. Zarówno urządzającemu nielegalny proceder, jak również posiadaczowi lokalu, w którym prowadzony jest hazard, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań wymierzonych w walkę z nielegalnym hazardem zabezpieczyli kolejne 4 automaty do gier. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane służbie celnej, która będzie prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606-778-294

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria