Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejne 100 osób oznakowało swoje jednoślady w ramach policyjnego programu „Twój Rower - Twoja Własność”

Data dodania: 24 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci przeprowadzili kolejną już akcję znakowania rowerów, tym razem odbyła się ona w biurowcu przy placu Dominikańskim. Wszyscy pracownicy dojeżdżający do pracy jednośladem mogli przystąpić do programu prewencyjnego pn. „Twój Rower - Twoja Własność”. Nawet Ci, którzy na co dzień dojeżdżają do pracy samochodem, w tym dniu specjalnie pojawili się na dwóch kółkach. Wrocławscy policjanci od początku istnienia tego przedsięwzięcia oznakowali już ponad 14 tys. jednośladów.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pracowników firm z centrum Wrocławia, którzy przystępując do programu, otrzymali „Dowód Tożsamości Roweru” oraz naklejki rejestracyjne, identyfikujące ich, jako właścicieli roweru. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto w samym tylko lipcu przeprowadzili trzy tego typu akcje w centrum Wrocławia. Pomimo niesprzyjającej pogody, przy policyjnym stanowisku pojawiło się ponad 100 osób, chętnych dołączyć do programu „Twój Rower - Twoja Własność”. Wiele osób specjalnie w tym dniu zrezygnowało z dojazdu do pracy samochodem i w kolejce czekało na oznakowanie swojego jednośladu.

Przypomnijmy, program prewencyjny pn. „Twój Rower - Twoja Własność” polega na znakowaniu rowerów i rejestrowaniu ich w policyjnej bazie, dzięki czemu staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja, natomiast w przypadku kradzieży i odnalezienia jednośladu, łatwiej można dotrzeć do jego właściciela. Udział w programie jest zupełnie bezpłatny. Wystarczy spełnić tylko kilka wymogów. Rower powinien być również odpowiednio wyposażony:
• z przodu w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej;
• z tyłu w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające;
• co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec;
• w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Szczegółowy harmonogram znakowania rowerów wrocławskich komisariatów (KLIKNIJ)

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Dariusz Rajski

 

 

Galeria