Ta strona używa plików cookie!
close

Kobieta zatrzymana za kradzież 226 opakowań zawierających karty i naklejki z piłkarzami polskiej reprezentacji

Data dodania: 9 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Praca operacyjna wałbrzyskich funkcjonariuszy z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu doprowadziła do zatrzymania kobiety, podejrzanej o kradzież kart i naklejek z wizerunkami polskich piłkarzy jadących na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej do Rosji. Do kradzieży doszło w jednym z marketów na terenie miasta. Zatrzymana najwyraźniej postanowiła „zebrać” całą kolekcję wyłącznie dla siebie. Teraz za popełniony czyn stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów znajdujących się w dzielnicy Podzamcze. Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, kobieta wykorzystując nieuwagę personelu marketu ukradła 110 saszetek z naklejkami oraz 116 saszetek z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy jadących na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej do Rosji.

Funkcjonariusze pierwszego komisariatu realizując własne informacje ustalili, kto jest odpowiedzialny za kradzież i w godzinach rannych zatrzymali 36 - latkę w jednym z mieszkań na terenie miasta. Straty powstałe w wyniku kradzieży oszacowane zostały na kwotę ponad 560 złotych. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia.
 
Kobieta podczas czynności procesowych przyznała się do przestępstwa, za które odpowie teraz przed sądem. Za kradzież grozić jej może kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
asp. szt. Paweł Petrykowski
 
(źródło – KMP Wałbrzych)
Oficer Prasowy
sierż. szt. Marcin Świeży