Ta strona używa plików cookie!
close

Kobieta i 2 mężczyzn aresztowanych za rozbój

Data dodania: 20 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Na 3 miesiące do aresztu trafiła kobieta oraz jej 2 kolegów podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.  Mężczyźni pobili w mieszkaniu pokrzywdzonego i go okradli. Napastnicy zostali zatrzymani przez jeleniogórskich policjantów. Mężczyźni dodatkowo dopuścili się rozboju na kliencie jednego z jeleniogórskich lombardów. Teraz grozić im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata pozbawienia wolności. Policjanci z Wydziału Kryminalnego z komisariatu I w Jeleniej Górze ustalili, a następnie  zatrzymali 26-letnią kobietę oraz 2 mężczyzn w wieku 26 i 36 lat, którzy podejrzani są o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w połowie kwietnia br. w jednym z mieszkań. Pokrzywdzony umówił się z 26-latką przez Internet na spotkanie, kiedy pojawił się mieszkaniu zaatakowali go jej koledzy. Pobili, grozili nożem i okradli. Ich łupem padł telefon komórkowy, gotówka, portfel z dokumentami. Mężczyźnie udało się uciec i powiadomić policję.  

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie napastników. W wyniku podjętych czynności zatrzymali osoby podejrzewane o ten czyn. Ponadto okazało się, że mężczyźni mają na koncie jeszcze inny rozbój. Mieszkańcy powiatu lwóweckiego zastraszyli i pobili klienta jednego z jeleniogórskich lombardów, a następnie go okradli. Ich łupem padł telefon komórkowy o wartości 3500 zł. 

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić im może kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata pozbawienia wolności.  Za popełnione przestępstwo zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

 

Powiązane wiadomości