Ta strona używa plików cookie!
close

Kłusowali w rezerwacie przyrody - nielegalni wędkarze w rękach policjantów

Data dodania: 6 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie Rezerwatu Przyrody Stawów Przemkowskich prowadzili nielegalny połów ryb. Podejrzani za naruszenie przepisu ustawy o rybactwie śródlądowym odpowiedzą teraz przed sądem.

Polkowiccy funkcjonariusze, którzy udali się do Rezerwatu Przyrody Stawów Przemkowskich, po dotarciu na miejsce zauważyli na środku jednego ze stawów dwóch mężczyzn, którzy właśnie prowadzili połów. Sprawcy pod osłoną nocy za pomocą tzw. podbieraka wyławiali ryby z wody, po czym wkładali je do wcześniej przygotowanych worków. Łącznie łupem kłusowników padło 14 szczupaków, 1 karp oraz 1 amura.

Po wykonaniu niezbędnych czynności na miejscu zdarzenia, policjanci wypuścili ryby z powrotem do stawu. 30-latek i 37-latek za połów ryb bez wymaganego zezwolenia odpowiedzą teraz przed sądem. Za złamanie tego przepisu ujętego w ustawie o rybactwie śródlądowym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

 

Galeria