Ta strona używa plików cookie!
close

Kilogram marihuany w aucie i tymczasowy areszt dla zatrzymanego

Data dodania: 30 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

W wyniku działań świdnickich policjantów wymierzonych w przestępczość narkotykową, doszło do zatrzymania mężczyzny, który przewoził w swoim samochodzie blisko kilogram marihuany. Teraz za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem. Póki co trafił do tymczasowego aresztu, gdzie spędzi następne 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz z funkcjonariuszami Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach prowadzili wspólne działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 27- latka. Na terenie Świebodzic zatrzymali do kontroli jego pojazd, w którym podczas przeszukania ujawnili w bagażniku foliowe worki z zawartością suszu koloru zielonego. Mieszkaniec powiatu świdnickiego został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Zabezpieczony susz technik kryminalistyki poddał wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono blisko kilogram marihuany.

Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Świdnicy po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym wydał decyzję o zastosowaniu wobec 27- latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
st.sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

 

 

Galeria