Ta strona używa plików cookie!
close

Kierujący znacznie przekroczył prędkość i był nietrzeźwy – zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 6 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Lubina. Zatrzymany został przez policjantów, bo znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Jednak kiedy funkcjonariusze podeszli do kierującego, od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Po przebadaniu mężczyzny na alkomacie okazało się, że ma blisko promil alkoholu w swoim organizmie. Za swój czyn teraz odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolowali ulice Lubina nieznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Po godzinie 11.00 zauważyli kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 34 km na odcinku, gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h. Wykroczenie to zostało zarejestrowane przez urządzenie.

Kiedy policjanci zatrzymali samochód i podeszli do kierującego, wyczuli od niego woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że 58-letni mieszkaniec Lubina ma blisko promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie otrzymał punkty karne. Odpowie jeszcze za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601-974-322