Ta strona używa plików cookie!
close

Kierujący z narkotykami wpadł podczas kontroli drogowej - najprawdopodobniej kierował będąc pod ich wpływem

Data dodania: 28 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może kierowcy, podejrzanemu o posiadanie środków odurzających. Zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i haszysz. Z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać około 50 porcji handlowych. Ponadto kierujący podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o posiadanie narkotyków. Dodatkowo mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod ich wpływem.

Policjanci na ulicy Sobieskiego w Jeleniej Górze zauważyli samochód marki opel. Funkcjonariusze zwrócili na niego uwagę, gdyż kierowca na ich widok gwałtownie przyspieszył.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał. Był bardzo nerwowy, a w aucie wyraźnie czuć było zapach marihuany. Jak się później okazało, powodem jego zdenerwowania były narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i haszysz. Z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać około 50 porcji handlowych. Zachowanie kierowcy wskazywało również, że najprawdopodobniej kierował on autem będąc pod wpływem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań.

42-latek odpowie za posiadanie środków odurzających za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za to przestępstwo. Obecnie policja ustala źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz policjanci sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

nadkom. Krzysztof Zaporowski