Ta strona używa plików cookie!
close

Kierujący po zażyciu substancji psychotropowych został zatrzymany

Data dodania: 29 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Jaworzynie Śląskiej zatrzymali kierującego, u którego badanie potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających. W chwili zatrzymania mężczyzna posiadł przy sobie też marihuanę. Teraz o dalszym jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Jaworzynie Śląskiej zatrzymali do kontroli drogowej 44-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem osobowym. Podczas badania mężczyzny uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania pojazdem po zażyciu substancji psychotropowych. Od kierowcy pobrano krew do badań. Przy 44-latku ujawniono również woreczek z zawartością suszu marihuany, z którego można uzyskać ponad 20 porcji handlowych tego narkotyku. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Przypomnijmy: w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP Świdnica
st. sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

 

Powiązane wiadomości