Ta strona używa plików cookie!
close

Kierowała chryslerem z narkotykami i pod ich wpływem

Data dodania: 4 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci z powiatu złotoryjskiego zatrzymali kobietę, która pod wpływem narkotyków kierowała samochodem osobowym marki chrysler. Ponadto okazało się, że podejrzana posiadała przy sobie także marihuanę. Za popełnione przestępstwa odpowie ona teraz przed sądem. Kobiecie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Do zdarzenia doszło w weekend około godziny 1.00 w nocy. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świerzawie podczas patrolowania miasta zauważyli samochód osobowy marki chrysler. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Dlatego też policjanci postanowili sprawdzić, co było powodem takiego zachowania.

Po zatrzymaniu auta okazało się, że za kierownicą siedzi 35-letnia mieszkanka powiatu lubińskiego. Zaraz po otwarciu drzwi pojazdu funkcjonariusze wyczuli specyficzną woń marihuany. Policjanci ustalili, że kobieta wsiadła za kierownicę pojazdu po wcześniejszym zażyciu tego narkotyku.

Ponadto w wyniku sprawdzenia samochodu funkcjonariusze znaleźli kilka porcji handlowych tej zabronionej substancji. Kobieta została zatrzymana i umieszczona w policyjnym areszcie.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za posiadanie narkotyków do lat 3.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

Kierująca chryslerem z narkotykami i pod ich wpływem