Ta strona używa plików cookie!
close

Kierowca z zakazem i narkotykami. Niewykluczone, że kierował pojazdem pod ich wpływem. Policjanci na podstawie monitoringu ustalili, że naruszył on sądowy zakaz kierowania dodatkowo 20 razy

Data dodania: 6 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali kierowcę, który posiadał środki odurzające oraz kierował pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Niewykluczone, że prowadził on auto będąc pod działaniem środków odurzających, co wstępnie potwierdziło badanie testerem. Ponadto na podstawie analizy monitoringu miejskiego policjanci ustalili, że zatrzymany dodatkowo 20 razy naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o kierowanie samochodem wbrew zakazowi sądowemu oraz posiadanie narkotyków. Mężczyźnie przedstawiono dodatkowo 20 zarzutów naruszenia zakazu sądowego kierowania pojazdami.

Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w Szklarskiej Porębie na ul. Granitowej. Posiadał narkotyki oraz okazało się, że kierował wbrew zakazowi sądowemu, który obowiązuje go do września 2019 roku. 31-latek podejrzewany jest również o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, co potwierdziło wstępne badanie testerem. Pobrano mu także krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Policjanci na podstawie analizy monitoringu miejskiego ustalili, że mężczyzna kierował pojazdem wbrew zakazowi dodatkowo 20 razy, za co dodatkowo odpowie przed sądem. Za naruszenie zakazu sądowego oraz posiadanie narkotyków grozić mu może teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za to przestępstwo.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490