Ta strona używa plików cookie!
close

Kierowca z sądowym zakazem i pasażer z narkotykami

Data dodania: 25 listopada 2015 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci głogowskiej komendy zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Powodem sprawdzenia było zachowanie kierowcy, który na widok radiowozu nagle zjechał w boczną uliczkę i próbował ukryć się w podwórku. Okazało się, że kierowca nie miał uprawnień i orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo podróżujący z nim mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd. Może im grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z pionu prewencji głogowskiej komendy pełnili w nocy na terenie miasta służbę patrolową. W pewnym momencie policjanci zwrócili uwagę na volkswagena golfa. Kierujący tym pojazdem na widok radiowozu nagle zmienił tor jazdy i skręcił w boczną uliczkę, próbując schować się na terenie pobliskiego podwórka. W związku z tym funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania jadącego samochodem.

Okazało się, że 38-letni głogowianin był trzeźwy, ale jak sam przyznał – nie miał prawa jazdy. Po weryfikacji danych w policyjnych systemach informatycznych potwierdziło się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto 44-letni pasażer, który znajdował się w pojeździe również nie miał „czystego konta”. U niego funkcjonariusze znaleźli blisko 90 porcji amfetaminy i marihuany.

O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających lub za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.  

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452


nadkom. Krzysztof Zaporowski