Ta strona używa plików cookie!
close

Kierowca utracił prawo jazdy. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 107 km/h

Data dodania: 10 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Głogowscy policjanci zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 107 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km//h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i skierowali wniosek o cofnięcie uprawnień na okres 3 miesięcy.

Policjanci ruchu drogowego z Głogowa pełniący służbę na drodze krajowej 12 w miejscowości Wilków, zatrzymali samochód jadący z prędkością 107 km/h. Kierowca, 26 – letni mieszkaniec Leszna, jechał z tą prędkością w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, 10 punktami karnymi oraz zatrzymano jego prawo jazdy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

 

Powiązane wiadomości