Ta strona używa plików cookie!
close

Kierowca uciekał przed policjantami - zgodnie z nowymi przepisami odpowie teraz za przestępstwo

Data dodania: 21 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

19-letni kierowca, aby uniknąć policyjnej kontroli skręcił swoim samochodem w polną drogę i zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu przez funkcjonariuszy z Lubina. Tego typu czyn to obecnie przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 oraz zakazem prowadzenia pojazdów od roku do lat 15.

Wczoraj po godz. 18.00 policjanci z Komisariatu Policji w Rudnej patrolowali okolice miejscowości Rudna. Za kierownicą osobowego volkswagena zauważyli mężczyznę, wobec, którego mieli podejrzenia, że nie posiada prawa jazdy. Chcieli zatrzymać kierującego do kontroli, a ten aby jej uniknąć skręcił w polną drogę i zaczął uciekać. Rozpoczął się policyjny pościg. Mężczyzna pomimo dawanych wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania pojazdu kluczył bocznymi drogami robiąc wszystko, aby uniknąć zatrzymania. Po kilku kilometrach funkcjonariusze skutecznie zmusili go do zaprzestania dalszej ucieczki.

Jak się okazało po sprawdzeniu podejrzenia policjantów się potwierdziły. 19-letni mieszkaniec gm. Rudna nie posiadał prawa jazdy. Tłumaczył policjantom, że to właśnie było powodem jego ucieczki przed funkcjonariuszami. Został zatrzymany.

Policjanci przypominają, że od 1 czerwca br. obowiązują nowe przepisy w świetle, których kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych ze ścigającego go radiowozu, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu też prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Jan Pociecha
tel. 601-974-322