Ta strona używa plików cookie!
close

Kierowca miał ponad 3,6 promila – o sytuacji policjantów powiadomili mieszkańcy

Data dodania: 9 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów Polkowice

Coraz częściej mieszkańcy reagują na widok dziwnie zachowującego się kierowcy i podejrzeniu jazdy pod wpływem alkoholu. W ten sposób chcą mieć również wpływ na bezpieczeństwo na drogach, dlatego przekazują informację o takich zachowaniach funkcjonariuszom. Tak było w Polkowicach i w Dzierżoniowie, gdzie po otrzymanych sygnałach policjanci zatrzymali kompletnie pijanych kierowców samochodów. Jeden z nich miał ponad 3,6, natomiast drugi 2,3 promila. Być może dzięki właśnie takiej postawie osoby te zapobiegły nie tylko dalszej jeździe nietrzeźwych kierowców, ale również wypadkowi skutkującemu utratą życia lub zdrowia osób.

W pierwszym przypadku mieszkańcy Polkowic jadąc samochodem ulicą Sztygarską zwrócili uwagę na niepewnie poruszającego się mężczyznę, który zaraz potem próbował odjechać z miejsca parkingowego pojazdem marki fiat. Polkowiczanie uniemożliwili 62-latkowi dalszą jazdę i niezwłocznie powiadomili o tym fakcie dyżurnego polkowickiej jednostki.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach potwierdziło podejrzenia zgłaszających. Kierujący fiatem miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna w takim stanie próbował przewozić 52-letnią pasażerkę, która znajdowała się w pojeździe.

Kolejny miał miejsce w Dzierżoniowie. Dyżurny komendy powiatowej otrzymał informację, że na ul. Batalionów Chłopskich zaparkował mężczyzna, którego styl jazdy budzi podejrzenia, co do stanu trzeźwości. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali w samochodzie lancia 40-letniego mężczyznę. Badanie na zawartość alkoholu dało wynik ponad 3,6 promila!

Obaj kierowcy odpowiedzą teraz za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości przed sądem za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności,  wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

W obu przypadkach mieszkańcom należą się słowa uznania za reakcję i powiadomienie jednostki Policji o tej sytuacji. Być może dzięki właśnie takiej postawie osoby te zapobiegły nie tylko dalszej jeździe nietrzeźwych kierowców, ale również wypadkowi skutkującemu utratą życia lub zdrowia osób.

Źródło:

KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski

KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria