Ta strona używa plików cookie!
close

Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania autem - na widok policjantów zamienił się miejscami z pasażerem

Data dodania: 25 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego ze Złotoryi skontrolowali samochód osobowy marki toyota, którego kierujący po zatrzymaniu się auta, zamienił się miejscem z pasażerem. Okazało się, że 38-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu cofnięte ze względów zdrowotnych, a poprzez zamianę miejsc chciał uniknąć konsekwencji. Za zlekceważenie decyzji właściwego organu będzie odpowiadał przed sądem.

Do niecodziennej sytuacji doszło w godzinach porannych w miejscowości Lubiatów, w pobliżu zjazdu z autostrady A4. Patrol Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zauważył samochód osobowy marki toyota, którego kierujący na widok policyjnego radiowozu zatrzymał pojazd, po czym zamienił się miejscami z pasażerem, aby za chwilę kontynuować podróż. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co było przyczyną takiego zachowania. W związku z tym, zatrzymali pojazd do kontroli i w trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 38-letni mieszkaniec Legnicy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte ze względów zdrowotnych, a zamiana miejsc miała go uchronić od konsekwencji prawnych.

Za zlekceważenie decyzji Prezydenta Miasta Legnicy będzie odpowiadał przed sądem. Grozić mu może do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. 

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

nadkom. Krzysztof Zaporowski