Ta strona używa plików cookie!
close

Kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności

Data dodania: 3 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Straciłeś uprawnienia do kierowania. Nie ryzykuj ponownie, wsiadając za kierownicę. Policjanci z Wydziału Prewencji głogowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który pomimo cofnięcia mu uprawnień do kierowania jechał samochodem. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Patrol prewencji z Głogowa o godzinie 2.00 w nocy, w trakcie rutynowej kontroli drogowej, zatrzymał 36-letniego kierowcę. Okazało się, że mężczyzna prowadzący volkswagena transportera, nie ma uprawnień, gdyż utracił je decyzją Starosty Powiatowego w Głogowie, ponieważ nie przystąpił do ponownego egzaminu na prawo jazdy. Został skierowany do ponownego sprawdzenia swoich kwalifikacji, bo popełnił wiele drastycznych wykroczeń drogowych, a w konsekwencji przekroczył limit punktów karnych.

Mężczyzna zbagatelizował sprawę, a konsekwencje jego zachowania w obecnym stanie prawnym są bardzo poważne. Za jazdę pomimo cofniętych decyzją administracyjną uprawnień, kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz  zakaz kierowania pojazdami.

Przypominamy, że tak dzieje się również w przypadku zatrzymania prawa jazdy za przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Jeśli kierowca pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami, nie zastosuje się do niego, grozi mu kolejny wyrok. Osoba taka stanie ponownie przed sądem. Za złamanie zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452