Ta strona używa plików cookie!
close

Kierował „tirem” mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie

Data dodania: 13 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Ząbkowice Śląskie

Policjanci ruchu drogowego z Ząbkowic Śląskich zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę, który kierował ciężarówką. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie – po godzinie 14.00 policjanci ruchu drogowego z Ząbkowic Śląskich otrzymali informację, że kierowca samochodu ciężarowego z naczepą może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i zatrzymali kierowcę. W trakcie jazdy widzieli, ze kierowca zachowywał się nienaturalnie, samochód przyspieszał i zwalniał. Po zatrzymaniu wzięli dokumenty kierowcy.  W momencie wysiadania widać było, że mężczyzna nie jest trzeźwy. Potwierdziło to badanie na alkomacie. 33-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierowca jest obywatelem Ukrainy. Jak ustalili policjanci w tym dniu 33-latek wyruszył w trasę z Wrocławia i planował dojechać do Nysy. Mimo planowanej drogi  o 9 rano wypił wódkę. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie a o zatrzymaniu poinformowano Konsulat.
Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami a ca będzie dalej to zdecyduje sąd. Dla przypomnienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śl.
kom. Ilona Golec