Ta strona używa plików cookie!
close

Już w niedzielę (9 września) odbędzie się „36 PKO Wrocław Maraton” - nad bezpieczeństwem czuwać będą policjanci – ważne informacje dla mieszkańców

Data dodania: 4 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Po raz kolejny na ulicach Wrocławia odbędzie się maraton, który zgromadzi dużą liczbę miłośników tej dyscypliny sportu. W czasie, gdy biegacze będą walczyć z dystansem i zmęczeniem, mieszkańcy, w tym szczególnie kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym. Dlatego nad bezpieczeństwem na trasie maratonu i zmianami w organizacji ruchu czuwać będą policjanci oraz inne służby.

Start maratonu zaplanowano 9 września br. na godzinę 9.00. Uczestnicy mają do pokonania trasę biegnącą ulicami Wrocławia o długości ponad 42 kilometrów. Maraton rozpocznie się i zakończy na Stadionie Olimpijskim. Na całej trasie biegu i na ulicach przecinających ją, kierowcy muszą spodziewać się zmian w organizacji ruchu. Dlatego też będzie tam można spotkać funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego. Policjanci będą też współpracować z innymi służbami.

Maratończycy wyruszą sprzed Trybuny Zachodniej Stadionu Olimpijskiego. Dalej trasa maratonu będzie biegła aleją Różyckiego, przez mosty Grunwaldzki i Pokoju do placu Bema. Zawodnicy skręcą później na południe, przez dwie wyspy – Młyńską i Piasek, okrążając centrum ulicami Grodzką, i Kazimierza Wielkiego i Placem Teatralnym. Dalej trasa będzie biegła ulicami Świdnicką, Swobodną i Ślężną, aż do obwodnicy śródmiejskiej - ulic Armii Krajowej, Wiśniowej i Hallera. Sportowcy pobiegną dalej ulicą Grabiszyńska i Podwalem, skąd ul. Legnicką i Lotniczą dotrą aż do Stadionu Miejskiego, okrążając go aleją Śląską. Ulicami - Pilczycka, Popowicka, Starogroblowa, Długa i Dmowskiego wrócą w kierunku ulicy Kurkowej, a dalej ulicą Łowiecką i Bałtycką,  Obornicką, alejami Kasprowicza i Boya – Żeleńskiego oraz ulicą Toruńską i Bruecknera. Następnie maratończycy Mostami Jagiellońskimi i aleją Kochanowskiego pobiegną do alei Różyckiego, którą wrócą na Stadion Olimpijski.

W związku z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu podczas maratonu przewiduje się, że utrudnienia w dniu 9 września br. we Wrocławiu trwać będą  od około godz. 7.00 do godz. 15.00. To m.in. zmiany tras i rozkładów jazdy wybranych linii komunikacji publicznej, wyłączenie całej trasy maratonu z ruchu kołowego, utrudniona lub w części wykluczona komunikacja poprzeczna do trasy maratonu, uruchomienie stref zakazu zatrzymywania się na trasie maratonu (obowiązujące całą dobę 9 września).

WAŻNE INFORMACJE DLA MIESZKAŃCÓW:

TRASA BIEGU

 

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU (MAPY)

 

ZMIANY KOMUNIKACYJNE

 

WYKAZ ZAKAZÓW PARKOWANIA

 

OBJAZDY

 

ZMIANY W KOMUNIKACJI

 

asp. szt. Paweł Petrykowski