Ta strona używa plików cookie!
close

Jeździł samochodem pomimo utraty prawa jazdy i sądowego zakazu – zatrzymali go policjanci

Data dodania: 6 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód, którego kierujący nie potrafił utrzymać prostolinijnego toru jazdy. Jak się okazało, mężczyzna nie miał prawa jazdy oraz nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie posiadał też aktualnych badań technicznych auta, które ponadto nie było ubezpieczone. O dalszym losie 49-latka zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu patrolując wczesnym rankiem ulice Brochowa zauważyli samochód osobowy, którego kierowca nie potrafił utrzymać prostolinijnego toru jazdy. Funkcjonariusze od razu postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiego stanu rzeczy i zatrzymali auto do kontroli.

Mężczyzna prowadzący samochód oświadczył, że nie ma problemów zdrowotnych. 49-latek był również trzeźwy. Policjantów jednak w dalszym ciągu niepokoiło jego dziwne zachowanie.
Jak się okazało po sprawdzeniu, mężczyzna 15 lat temu utracił prawo jazdy, a ponadto sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

49-latek tłumaczył, że po utracie uprawnień, od tamtej pory zdarzało mu się jeździć samochodem bez prawa jazdy, za co wielokrotnie ponosił odpowiedzialność karną. Funkcjonariusze w trakcie kontroli ujawnili ponadto, że samochód, którym się poruszał zatrzymany, nie ma obowiązkowego wyposażenia, nie posiada też ubezpieczenia ani badań technicznych.

Teraz o dalszym losie 49-latka zdecyduje sąd. Sama kara za brak ubezpieczenia pojazdu wynosi obecnie ponad 4 tysiące złotych a do tego podejrzany musi się liczyć z odpowiedzialnością karną za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
693 – 403 – 817

 

 

Powiązane wiadomości