Ta strona używa plików cookie!
close

Jeździł samochodem po murawie boiska piłkarskiego - straty 70 tys. zł

Data dodania: 12 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który bezmyślnie uszkodził murawę boiska piłkarskiego w Zagrodnie. Podejrzany wjechał na nie samochodem i wielokrotnie jeździł po całej jego powierzchni zostawiając liczne ślady i koleiny. Klub wycenił straty na kwotę 70 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo zniszczenia mienia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Musi się także liczyć z pokryciem kosztów naprawy tego boiska.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał informację o zniszczeniu boiska piłkarskiego na terenie miejscowości Zagrodno. Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu osobowego wjechał na płytę główną boiska piłkarskiego i wielokrotnie jeździł po jego całej powierzchni. Rajd po rozmokłym boisku spowodował, że powstały na nim liczne ślady i koleiny. Klub piłkarski Orzeł Zagrodno wycenił, że koszty przywrócenia murawy do poprzedniego stanu mogą wynieść nawet 70 tysięcy złotych.

Podejrzany o ten czyn mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym, jak odjechał z terenu boiska sportowego. W sąsiedniej miejscowości, w brodzie rzeki kończył właśnie opłukiwać samochód z naniesionego błota i trawy.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Musi się on liczyć także z pokryciem kosztów naprawy boiska.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

Zdjęcia Dawid Graczyk