Ta strona używa plików cookie!
close

Jeleniogórscy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność!! Już ośmiu kierujących, którzy przekroczyli w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50km/h, straciło prawo jazdy

Data dodania: 3 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Mimo prowadzonych działań prewencyjnych przez policjantów, „Akcji Znicz 2018” oraz tragicznego w skutkach wypadku drogowego, który miał miejsce w ostatnich dniach w Jeleniej Górze, niektórzy kierowcy lekceważą nie tylko przepisy ruchu drogowego, ale również własne i innych życie oraz zdrowie. Jeleniogórscy policjanci zapowiadają, że będą bezwzględnie karać osoby, które nie stosują się do przepisów ruchu drogowego

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali na terenie powiatu jeleniogórskiego już 8 kierujących, którzy przekroczyli w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość. W związku z tymi wykroczeniami kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące, zostali ukarani mandatami oraz otrzymali punkty karne.

W Mysłakowicach, w terenie zabudowanym, ok godziny 10.30, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd poruszający się ze znaczną prędkością. Policyjny radar wskazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość aż o 74 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h. Podczas kontroli okazało się, że kierującym jest 37 - letni mieszkaniec Karpacza. Zgodnie z przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych. Prawo jazdy, które stracił odzyskać może dopiero po 3 miesiącach.

Jeleniogórscy funkcjonariusze apelują o szczególną rozwagę i ostrożność, zwłaszcza przed zbliżającym się weekendem. Znacząco nasilony jest ruch nie tylko przy cmentarzach i w okolicach kościołów, ale także na drogach dojazdowych do miejscowości.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość szczególnie w terenie zabudowanym, powoduje duże zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci zapowiadają, że będą bezwzględnie karać kierujących, którzy będą stwarzać zagrożenie w ruchu drogowym.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy, dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
 
st. asp. Monika Kaleta
 
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

Powiązane wiadomości