Ta strona używa plików cookie!
close

Jeden telefon kierowcy i działania policjantów sprawiły, że na drodze zrobiło się bezpieczniej

Data dodania: 13 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Zgłoszenie na numer 997 od jednego z mieszkańców o dziwnie poruszającym się pojeździe na drodze doprowadziło w konsekwencji do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy. Policjanci z Gryfowa Śląskiego po informacji telefonicznej szybko namierzyli samochód i zatrzymali kierującego nim 62-latka. Okazało się, że mężczyzna ma prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie. Być może to zgłoszenie zapobiegło tragedii i zwiększyło bezpieczeństwo innych osób poruszających się tą drogą. Nietrzeźwy kierowca straci prawo jazdy i odpowie karnie za popełnione przestępstwo przed sądem.

Oficer dyżurny około godziny 8.00 otrzymał anonimowe zgłoszenie od kierowcy na numer 997, iż od strony Lwówka Śląskiego do Gryfowa jedzie skoda, a zachowanie kierowcy tego samochodu zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Niestety zgłaszający nie zapamiętał numeru rejestracyjnego pojazdu, ale wskazał dokładny kierunek, w którym poruszał się oraz opisał pojazd.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim w oparciu o wskazówki zgłaszającego po chwili zatrzymali do kontroli drogowej opisany samochód, którym kierował 62-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Jak się okazało kierujący był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem, za co grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierowca straci uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci dziękując za tą obywatelską postawę zwracają się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063