Ta strona używa plików cookie!
close

Jeden poszukiwany, a drugi z narkotykami - wpadli podczas policyjnej kontroli

Data dodania: 31 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Złotoryjscy policjanci zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości 34-letniego mężczyznę oraz towarzyszącego mu 22 - latka, który miał przy sobie narkotyki. Badanie narkotestem wykazało, że była to marihuana. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie środków odurzających grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego pełniący służbę w godzinach wieczornych na terenie Złotoryi zauważyli grupę osób, której zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów. Mężczyźni ci byli wyraźnie zainteresowani jednym z zaparkowanych pojazdów. Na widok policyjnego radiowozu podjęli próbę ucieczki, jednak nieskuteczną. Zostali zatrzymani i sprawdzeni w policyjnych systemach.

Okazało się, że najstarszy z nich, 34-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Złotoryi w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Z kolei przy drugim z mężczyzn policjanci ujawnili młynek z zawartością suszu roślinnego. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Badanie zabezpieczonej substancji wskazało, że była to marihuana. 34-latek zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu karnego a 22 - latek został przesłuchany i będzie odpowiadał za posiadanie nielegalnych substancji, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923

 

Powiązane wiadomości