Ta strona używa plików cookie!
close

Jeden okradał samochody, drugi wykorzystał skradzioną pieczęć, aby wyłudzić pożyczki - obaj zostali zatrzymani przez policjantów

Data dodania: 14 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg przestępstw. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jeden z nich włamywał się do pojazdów skąd zabierał wartościowe przedmioty, drugi zaś usiłował wyłudzić pożyczki przedstawiając sfałszowane dokumenty m.in. dzięki rzeczom uzyskanym w wyniku kradzieży. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia. O dalszym losie zatrzymanych w tej sprawie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg przestępstw przeciwko mieniu.

Do kradzieży doszło w drugiej połowie marca br. na terenie Złotoryi. Policjanci na chwilę obecną potwierdzili, że 23 - letni mężczyzna dopuścił się, co najmniej 3 kradzieży mienia z pojazdów znajdujących się na terenie miasta. Natomiast drugi z zatrzymanych, 27 - latek posługując się pieczęcią firmową pochodzącą z jednej z tych kradzieży, usiłował dwukrotnie wyłudzić pożyczkę przedstawiając sfałszowane dokumenty pracownikom placówek handlowych oraz usługowych na terenie Jeleniej Góry. Policjanci w trakcie wykonywanych czynności odzyskali skradzioną pieczęć.

O losie obu mieszkańców powiatu lwóweckiego zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za oszustwo do 8 lat, a za kradzież z włamaniem do lat 10.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 603-765-923