Ta strona używa plików cookie!
close

Jeden odprowadzał drugiego. Byli "wypici". Niszczyli wszystko, co napotkali na drodze

Data dodania: 10 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z powiatu legnickiego w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali dwóch osiemnastolatków podejrzanych o niszczenie mienia i publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej. Młodzi mężczyźni najpierw wspólnie pili alkohol, a następnie za pomocą farby w sprayu zniszczyli figurkę Matki Boskiej i słup ogrodzeniowy należący do parafii, elewację, drzwi i okna budynku ośrodka zdrowia a na koniec podpalili kontener na śmieci. Obaj usłyszeli już zarzuty, teraz odpowiedzą przed sądem za swoje bezmyślne zachowanie.

Późno nocną porą dwaj 18 - latkowie po wypiciu u jednego z nich zakupionych wcześniej trunków postanowili, że jeden odprowadzi drugiego do domu. Panowie wpadli na pomysł, żeby w drogę na wszelki wypadek zabrać ze sobą farbę w sprayu. Zbyt duża dawka alkoholu jest często katalizatorem nieodpowiedzialnych zachowań. Tak było w tym przypadku. Najpierw nastolatkowie sprayem zniszczyli figurkę Matki Boskiej i słup ogrodzeniowy należący do parafii. Następnie udali się pod ośrodek zdrowia, gdzie pomalowali farbą elewację, drzwi i okna budynku. Wpadli też na pomysł by podpalić kontener na śmieci.

Funkcjonariusze z Komisariatu w Chojnowie w wyniku pracy operacyjnej już kilka dni po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie zatrzymali podejrzanych. Młodzi, nieodpowiedzialni mężczyźni usłyszeli zarzuty niszczenia mienia i publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej, do których się przyznali. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Za czyny, o które są podejrzani grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
st. sierż. Anna Tersa
tel. 504 – 798 – 649

 

Galeria