Ta strona używa plików cookie!
close

Jechali pod prąd i omijali kolumnę pojazdów - zostali zatrzymani przez policjantów

Data dodania: 30 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 2 motocyklistów, którzy na drodze krajowej nr 3 w Kaczorowie jechali pod prąd i nie stosowali się do linii podwójnej ciągłej omijając kolumnę pojazdów. Zostali ukarani mandatami oraz policjanci naliczyli im punkty karne.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 2 mieszkańców województwa dolnośląskiego, którzy kierując motocyklami popełnili wykroczenia w ruchu drogowym, przez co stworzyli zagrożenie dla innych uczestników.

Kilka dni temu około godziny 14.50 policjanci na krajowej 3 w Kaczorowie zauważyli motocyklistów jadących w kierunku Jeleniej Góry. Funkcjonariusze zarejestrowali wykroczenia, których kierowcy dopuścili się w ruchu drogowym. Okazało się, że mężczyźni jechali pod prąd i nie stosowali się do linii podwójnej ciągłej omijając kolumnę pojazdów, gdzie kierowcy chcieli wykonać manewr skrętu w lewo. Motocykliści stworzyli zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu.

Policjanci zatrzymali ich do kontroli drogowej. W związku obowiązującymi przepisami ukarali motocyklistów mandatami oraz za popełnione wykroczenia naliczyli im punkty karne.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Od początku roku jeleniogórscy policjanci zatrzymali ponad 520 kierujących, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km na godzinę w terenie zabudowanym. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel.  604 – 580 – 490

Motocyklisci wyprzedzają na podwójnej ciągłej

 

Powiązane wiadomości