Ta strona używa plików cookie!
close

Jechali na ryby w czasie wolnym od służby - zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym

Data dodania: 10 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Kłodzku, w czasie wolnym od służby, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Cała sytuacja miała miejsce kiedy funkcjonariusze jechali prywatnym samochodem na ryby. Poszukiwanym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu został skazany na karę 30 miesięcy pozbawienia wolności.

W ubiegłą niedzielę policjanci Wydziału Kryminalnego z kłodzkiej komendy jadąc prywatnym samochodem na ryby na terenie Gminy Kłodzko, w czasie wolnym od służby zauważyli 30-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu kłodzkiego, który był poszukiwany listem gończym.

Policjanci niezwłocznie przystąpił do działania. Bez chwili zastanawiania funkcjonariusze zaparkowali samochód, podbiegli do niego i zatrzymali mężczyznę. 30-latek był kompletnie zaskoczony takim obrotem sprawy, bo jak do tej pory, przez dłuższy czas, ukrywał się przed organami ścigania. Na miejsce natychmiast został wezwany patrol Policji, który doprowadził zatrzymanego do policyjnego aresztu, a później do zakładu karnego. 30-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Skuteczna reakcja funkcjonariuszy to kolejny dowód na to, że policjantem jest się nawet poza służbą. Dzięki zaangażowaniu policjantów 30-latek nie uniknie kary.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529