Ta strona używa plików cookie!
close

Jechali kradzionym samochodem, a kierowca miał narkotyki. Wpadli w ręce legnickich policjantów

Data dodania: 8 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Legnicy zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy poruszali się kradzionym pojazdem. W czasie kontroli okazało się, że 39-latek posiada przy sobie metamfetaminę. Dodatkowo w mieszkaniu znaleziono kolejne narkotyki. Jak się okazało zatrzymany mężczyzna jest bardzo dobrze znany legnickim policjantom i był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa, dlatego odpowiadać będzie przed sądem w warunkach recydywy. Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Legnicy na ulicy Wrocławskiej zauważyli poruszający się samochód marki VW Golf. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że może to być szukane przez nich kradzione auto. W związku z tym, funkcjonariusze pionu kryminalnego podjęli natychmiastową decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Po dokładnym sprawdzeniu samochodu w policyjnych systemach okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne.

VW którym poruszał się 39-latek wraz z 20-latką okazał się być skradziony dwa dni wcześniej z jednej ulic na terenie Legnicy. Podczas sprawdzenia mężczyzny funkcjonariusze znaleźli przy nim metamfetaminę. Kobieta wraz z mężczyzną zostali zatrzymali. Dodatkowo podczas kontroli pomieszczeń należących do zatrzymanych, policjanci znaleźli w mieszkaniu, gdzie zamieszkiwała legniczanka marihuanę.

Zatrzymany 39-latek to osoba bardzo dobrze znana legnickim policjantom. Mężczyzna był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa, dlatego teraz, będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

20-latka i 39-latek już usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających jak i kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za kradzież z włamaniem nawet 10 lat. Kara ta może zostać zwiększona o połowę, gdyż podejrzany mężczyzna działał w warunkach recydywy.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649

 

Galeria