Ta strona używa plików cookie!
close

Jechała na pomoc swojej matce, ale utknęła w korku - pomogli jej wrocławscy policjanci

Data dodania: 4 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policyjni dyżurni oraz radiooperatorzy obsługujący numery 997 i 112, otrzymali dramatyczne zgłoszenie od kobiety, która jechała na pomoc swojej matce. Kobieta utknęła w korku. Były godziny popołudniowe i duże natężenie ruchu na terenie miasta. Zgłaszająca poinformowała policjantów telefonicznie, że jej matka najprawdopodobniej doznała wylewu i pilnie potrzebuje pomocy. Oprócz funkcjonariuszy, na miejsce skierowano też karetkę pogotowia ratunkowego.

Problem polegał na tym, że drzwi mieszkania potrzebującej kobiety były zamknięte, a ona sama nie miała na tyle sił, aby wstać i otworzyć ratownikom. Zgłaszająca posiadała klucze do mieszkania, ale stała w ogromnym korku.

Policyjny dyspozytor od razu podjął decyzję o wysłaniu patrolu do zgłaszającej. Policjanci szybko zlokalizowali kobietę i już w radiowozie, na sygnałach, błyskawicznie przewieźli ją do domu matki.

Na miejscu czekał już zespół pogotowia ratunkowego. W mieszkaniu zastano starszą kobietę, która miała pierwsze symptomy, świadczące o udarze. Ratownicy medyczni od razu zajęli się udzieleniem kobiecie pomocy. Dalej została ona przewieziona do szpitala.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Wrocław)