Ta strona używa plików cookie!
close

Jechał z narkotykami i pod ich wpływem, w dodatku na zakazie sądowym

Data dodania: 13 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Ponadto prowadził on samochód pomimo zakazu sądowego. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu funkcjonariusze znaleźli przy nim metamfetaminę. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. Decyzję o zatrzymaniu auta policjanci podjęli po tym, jak zauważyli nerwowe zachowanie kierowcy. W związku z podejrzeniem, że 45-latek mógł kierować samochodem znajdując się pod wpływem środków odurzających, funkcjonariusze przebadali go narkotesterem. Pozytywny wynik na zawartość środków odurzających potwierdził ich przypuszczenia.

To jednak nie był koniec problemów mężczyzny. Po dokładnym przeszukaniu policjanci ujawnili przy nim metamfetaminę. Natomiast po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 45-latek kierował samochodem posiadając aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mieszkaniec Zgorzelca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Z zebranych przez funkcjonariuszy materiałów wynika, że mężczyzna za posiadanie środków odurzających będzie odpowiadał w warunkach recydywy, za co grozi mu kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649