Ta strona używa plików cookie!
close

Jechał z narkotykami i pod ich wpływem

Data dodania: 16 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz o ich posiadanie. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy mężczyźnie kilkadziesiąt porcji marihuany i amfetaminy. Podczas kontroli kierowca nie posiadał również żadnych dokumentów. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Karpacza zatrzymali 22-letniego mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie narkotyków oraz o kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Wpadł podczas kontroli drogowej około godziny 23.20 na jednej z ulic Karpacza. Powody  kontroli były dwa: brak przedniej tablicy rejestracyjnej i jazda kierowcy osobowej hondy z nadmierną prędkością. 22-letni mężczyzna zachowywał się bardzo nienaturalnie, był bardzo zdenerwowany i pobudzony, a także miał bełkotliwą mowę.

Funkcjonariusze zauważyli, jak ściska coś w dłoni. Okazało się później, że był to worek z marihuaną. Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów, a także jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków.

Po chwili przyznał się, że zanim wsiadł za kierownicę palił marihuanę i zażył amfetaminę. W związku z tym, kierowcy pobrano krew do badań. Podczas sprawdzenia okazało się również, że w przy sobie posiada jeszcze marihuanę oraz amfetaminę.

Trafił do policyjnego aresztu i teraz za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem. Jeżeli badania potwierdzą, że prowadził pojazd będąc pod ich wpływem także musi się liczyć z odpowiedzialnością karną.

W świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490