Ta strona używa plików cookie!
close

Jechał pod wpływem narkotyków i spowodował wypadek, w którym została poszkodowana kobieta - policjanci zatrzymali kierującego

Data dodania: 30 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Policjanci z powiatu lwóweckiego zatrzymali kierującego samochodem, który spowodował wypadek z innym pojazdem. W zdarzeniu została poszkodowana kobieta. Została ona przewieziona do szpitala z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa. Młody mężczyzna, który jest odpowiedzialny za to zdarzenie prowadził auto pod wpływem środków odurzających. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Mieszkaniec powiatu lubańskiego jadąc za szybko i do tego pod wpływem narkotyków spowodował wypadek, w którym ranna została kobieta.

28 czerwca 2018 roku o godzinie 14.05 dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym. W związku z tym na miejsce skierowano patrol policji. Funkcjonariusze stwierdzili, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów, osobowego Renault Clio i Forda Transita. Ze wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu wynikało, że kierujący busem 28-letni mieszkaniec Olszyny nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na mokrej nawierzchni drogi, wpadł w poślizg, po czym zderzył się z samochodem osobowym.

W trakcie wykonywania czynności kierująca samochodem osobowym mieszkanka Mirska źle się poczuła, dlatego wezwano karetkę pogotowia. Przybyły lekarz stwierdził, że kobieta ma najprawdopodobniej uszkodzony kręgosłup w odcinku szyjnym. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

W związku z tym, że stan techniczny Forda Transita budził duże wątpliwości, co do sprawności, policjanci od razu zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny. Kolejną czynnością było sprawdzenie trzeźwości 28-latka, ale nie wykryto u niego alkoholu. Z uwagi na to, że stan psychofizyczny badanego wzbudził w policjantach wątpliwość, kierowca został również poddany na zawartość środków odurzających w organizmie. To badanie potwierdziło, że kierujący busem jest pod wpływem narkotyku - metamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i pobrano od niego krew, aby potwierdzić wynik testera.

Kierowca, oprócz odpowiedzialności karnej za kierowanie pod działaniem narkotyków odpowie także za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063

 

 

Galeria