Ta strona używa plików cookie!
close

Jechał nietrzeźwy z narkotykami i był poszukiwany

Data dodania: 12 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu okazało się, że 60-latek ma przy sobie kilka porcji narkotyków i jest osobą poszukiwaną przez sąd. Kierujący trafił do policyjnego aresztu, a gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Teraz grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło przed godziną 16.20 w rejonie ulicy Jedności Narodowej we Wrocławiu. Policjanci z komendy miejskiej zauważyli podczas patrolu przemieszczającego się rowerem mężczyznę, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Podczas legitymowania okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez sąd i jechał w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Kontrolując 60-latka, funkcjonariusze znaleźli u niego też kilka porcji narkotyków.

Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili mu zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693-403-817