Ta strona używa plików cookie!
close

Jechał drogą krajową powodując kilka kolizji. Został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 8 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Nie zważając na bezpieczeństwo swoje ani innych uczestników ruchu, łamiąc przepisy, jechał drogą krajową nr 94. W krótkim czasie doprowadził do kilku zdarzeń drogowych, w których ucierpiały dwie osoby. Średzcy policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie nie tylko za stworzenie zagrożenia w ruchu, ale również za posiadanie środków odurzających, które policjanci znaleźli w jego samochodzie. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 94 na wysokości Środy Śląskiej. Na miejscu policjanci ustalili, iż kierujący samochodem osobowym jadąc w kierunku Wrocławia nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poprzedzającego go innego pojazdu.

Na skutek zderzenia jedno z aut wjechało do przydrożnego rowu, a sprawca zjechał na pobliskie pole. Po krótkiej wymianie zdań między uczestnikami zdarzenia niespodziewanie oddalił się. Podczas, gdy poszkodowanym służby medyczne udzielały pomocy, średzcy policjanci na podstawie zeznań świadków oraz pozostawionych w porzuconym pojeździe dokumentów ustalili tożsamość kierującego. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Lubina.

Mężczyzna niedługo po zdarzeniu został zatrzymany. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu kierujących. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Jednakże z uwagi na dziwne zachowanie 43-letniego mieszkańca Lubina oraz fakt, że w jego pojeździe w kieszeni kurtki funkcjonariusze ujawnili środki odurzające w postaci marihuany, został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymanemu, w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, została pobrana krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Ponadto okazało się, że mężczyzna chwilę wcześniej spowodował jeszcze dwa inne zdarzenia. Do pierwszej kolizji doszło w Mazurowicach, gdzie 43-latek podczas wykonywania nieprawidłowo manewru wyprzedzania uderzył w bok innego pojazdu i nie zatrzymując się pojechał dalej. Następnie po trzech kilometrach ponownie wyprzedzał inne auto, z którym również się zderzył, a potem odjechał, by swoją niebezpieczną jazdę zakończyć na pobliskim polu.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania środków odurzających w postaci marihuany. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze, którzy zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy, wyjaśniają okoliczności wszystkich zdarzeń drogowych.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693 - 726 - 093