Ta strona używa plików cookie!
close

Jechał autem pod wpływem narkotyków i miał przy sobie marihuanę

Data dodania: 5 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 22-latka, który pod wpływem narkotyków kierował osobową mazdą. Oprócz tego mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Kilka minut po północy 2 sierpnia br. policjanci Ogniwa Prewencji z komisariatu w Chojnowie zatrzymali w miejscowości Rokitki do kontroli drogowej pojazd marki mazda. Funkcjonariusze podczas kontroli dokumentów 22-latka zwrócili uwagę na jego zaczerwienione oczy i nerwowe zachowanie. Policjanci mając przypuszczenie, że mężczyzna może być  pod wpływem narkotyków przeprowadzili badanie narkotestem.
 
Już po chwili test na zawartość narkotyków zabarwił się i wykazał, że jest on pod wpływem środków W trakcie przeszukania 22-latka oraz jego pojazdu policjanci ujawnili  środki odurzające w postaci marihuany. Mieszkaniec Chocianowa został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.
 
Przypominamy, że w świetle obowiązującego prawa za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 
Źródło: KMP w Legnicy
mł.asp. Jagoda Ekiert