Ta strona używa plików cookie!
close

Jaworski policjant wyróżniony „Aniołem dobroczynności” podczas Gali Wolontariatu Europejskiego Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa

Data dodania: 7 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Wśród wyróżnionych ludzi wielkiego serca znalazł się również jaworski policjant - mł. asp. Józef Kolanek. Decyzją kapituły do tego zacnego grona trafił, ponieważ na początku listopada br. ruszył na ratunek choremu 6-latkowi, który stracił przytomność. Funkcjonariusz podczas gali odebrał „Anioła dobroczynności” z rąk Burmistrza Jawora.

W związku z obchodami Światowego Dnia Wolontariatu w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze odbyła się uroczystość, mająca na celu wyróżnienie osób angażujących się w działalność charytatywną na terenie miasta. Podczas tegorocznej III Gali Wolontariatu nagrodzone zostały osoby o wielkim sercu, bezinteresownie pomagające potrzebującym.

W tym znamienitym gronie znalazł się również funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Kapituła gali postanowiła docenić natychmiastową reakcję stróża prawa na informację o nieprzytomnym dziecku leżącym na ulicy i uhonorować mł. asp. Józefa Kolanka „Aniołem Dobroczynności”.  Funkcjonariusze na początku listopada tego roku ruszył na ratunek potrzebującemu pomocy 6-latkowi. Chłopiec zasłabł, bo chwilę wcześniej dostał napadu padaczki.

Policjant zaniósł go do komendy i udzielał dziecku pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu pogotowia. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i chory malec na czas trafił do szpitala.

Policjant wyróżnienie odebrał z rąk Burmistrza Jawora Emiliana Bery, w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł. insp. Andrzeja Błaszczaka.

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603-039-942

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

Galeria