Ta strona używa plików cookie!
close

Jaworscy policjanci zatrzymali pasera i odzyskali skradziony w Niemczech samochód

Data dodania: 6 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Policjanci z Jawora wpadli na trop pasera, który w wynajmowanych garażach ukrywał skradziony na terenie Niemiec samochód osobowy oraz części pochodzące z rozbiórki pojazdów różnych marek. Odzyskane auto wróci do właściciela, natomiast zatrzymany paser usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze jaworskiej komendy uzyskali informację, z której wynikało, iż w jednym z garaży na terenie Jawora są przechowywane pojazdy pochodzące z kradzieży. Policjanci szybko ustalili lokalizację „dziupli samochodowej”. Po otwarciu trzech sąsiadujących ze sobą pomieszczeń garażowych ujawniono znaczną ilość pochodzących z rozbiórki części pojazdów różnych marek oraz kompletnego Volkswagena Touran. Po wykonanych sprawdzeniach okazało się, że samochód został utracony na terenie Niemiec. Dzięki jaworskim funkcjonariuszom wróci on do właściciela.

Policjanci idąc dalszym tropem wpadli na ślad mężczyzny, który wynajmował pomieszczenia od nieświadomego całego procederu właściciela. Zatrzymany paser nie krył zaskoczenia. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Jawora. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603 039 942

 

Galeria