Ta strona używa plików cookie!
close

Istna kumulacja! W ręce policjantów wpadł kierujący, który spowodował kolizję, kierując samochodem pod wpływem alkoholu, a na dodatek był poszukiwany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data dodania: 7 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali kierującego, o którym powiedzieć, że miał coś na sumieniu, to jakby nic nie powiedzieć. Mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodował kolizję, był poszukiwany, a ponadto zlekceważył postanowienia sądów i wsiadł za kierownicę samochodu, mimo trzech aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Słotwina. Dyżurny policyjnej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca samochodu osobowego wjechał w budynek mieszkalny. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze, którzy ustalili, że na łuku drogi pojazd marki Audi, którym kierował 37-latek, wypadł z drogi i uderzył w budynek mieszkalny. Na szczęście w pobliżu nie było żadnych osób i nikomu nic się nie stało.

Od kierującego policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Jednak mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zwartość alkoholu w organizmie, wobec czego pobrano mu krew do badań.

W toku dalszych czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia okazało się, że zatrzymany ma orzeczone trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w związku z tym nie powinien siadać za kierownicą auta niezależnie od stanu trzeźwości. 

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne, co mężczyzna ma na sumieniu. 37-letni mieszkaniec Wrocławia był bowiem poszukiwany do odbycia kary 3,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz trafi do zakładu karnego w celu odbycia zaległej kary, ale wcześniej usłyszy zarzuty za czyny, których się dopuścił podczas nocnej przejażdżki.

O jego dalszym losie zdecyduje sąd, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!
Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo, którego konsekwencje ponosi zazwyczaj nie tylko kierowca, ale często również pasażerowie i inni przypadkowi użytkownicy dróg. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych, przeważnie są tragiczne w skutkach, dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy zawsze, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy odpowiednie służby.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. szt.  Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642