Ta strona używa plików cookie!
close

Interwencja w sprawie zakłócenia ciszy zakończona zatrzymaniem za posiadanie narkotyków

Data dodania: 10 lutego 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Jedna osoba zatrzymana, przechwycona amfetamina, marihuana, haszysz oraz extasy, zabezpieczona elektroniczna waga służąca do porcjowania, oraz pieniądze w kwocie 14500 zł. To efekty interwencji domowej przeprowadzonej przez policjantów Wydziału Prewencji świdnickiej komendy w związku ze zgłoszeniem dotyczącym ... zakłócenia ciszy nocnej.

Policjanci ze świdnickiej Komendy zostali wezwani na interwencję do mieszkania, gdzie lokatorzy zbyt głośno się zachowywali, nie dając spać sąsiadom. Funkcjonariusze na miejscu zastali trzech mężczyzn oraz 43-letnią właścicielkę mieszkania. Uwagę policjantów zwróciła leżąca w pokoju reklamówka, na którą nerwowo spoglądali wszyscy obecni w lokalu. Jak się okazało, w foliowej torbie znajdowało się kilka woreczków z podzielonym na porcje białym i niebieskim proszkiem, słoik z suszem roślinnym oraz pudełko z brązową substancją w środku. 

Na miejscu funkcjonariusze ujawnili również pieniądze w kwocie 14500 złotych oraz elektroniczną wagę. Po przebadaniu na testerach narkotykowych zabezpieczonych substancji okazało się, że jest to amfetamina, marihuana, haszysz oraz extasy. W mieszkaniu znajdowało się łącznie 20 handlowych porcji amfetaminy, 25 porcji marihuany, a także porcja haszyszu i extasy. Dodatkowo kobieta posiadała przy sobie niemal 5 handlowych działek amfetaminy.

43- latka przyznała, że zabezpieczone narkotyki i przedmioty są jej własnością; została zatrzymana w policyjnym areszcie. Usłyszała już 5 zarzutów posiadania środków odurzających i psychotropowych oraz zarzut udzielenia środków odurzających innej osobie. 

Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. O dalszym losie podejrzanej zdecyduje sąd. 

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
Oficer Prasowy
podkom. Agata Oleśkiewicz
tel. 607 – 317 – 642