Ta strona używa plików cookie!
close

Interwencja policjantów zapobiegła próbie samobójczej nastolatki

Data dodania: 31 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Błyskawiczna i skuteczna interwencja policjantów zapobiegła próbie samobójczej 15-letniej głogowianki. Nieletnia przebywała w swoim mieszkaniu siedząc na oknie po zewnętrznej stronie parapetu. Była bardzo zdenerwowana i roztrzęsiona. Twierdziła, że nie chce już żyć i ma zamiar skoczyć. Policjanci wykorzystując moment nieuwagi wciągnęli ją do mieszkania.

Do zdarzenia doszło 28 lipca 2018 na jednym z głogowskich osiedli. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie otrzymał telefoniczną informację o kobiecie, która ma siedzieć na oknie w jednym z mieszkań i prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Natychmiast skierowano na miejsce podległe służby.

Policjanci po przybyciu weszli do mieszkania i rozpoczęli rozmowę z 15-latką, usiłując odwieść ją od zamiaru popełnienia samobójstwa. Nieletnia była bardzo zdenerwowana i roztrzęsiona. Swoje zachowanie tłumaczyła względami osobistymi. Wykorzystując sytuację i nieuwagę nastolatki policjanci wciągnęli ją do mieszkania. Ich reakcja był błyskawiczna i skuteczna.

Podczas dalszych czynności okazało się, że 15-latka była nietrzeźwa, miała prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Dziewczyna została przewieziona przez pogotowie ratunkowe do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Głogowie
asp. Łukasz Szuwikowski
tel. 604-904-452