Ta strona używa plików cookie!
close

Interwencja policjantów z komisariatu wodnego podjęta wobec mężczyzny podejrzewanego o sterowanie łodzią motorową pod wpływem alkoholu

Data dodania: 1 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Policjanci z komisariatu wodnego podjęli interwencję wobec mężczyzny, który sterował łodzią motorową najprawdopodobniej znajdując się pod wpływem alkoholu. Podejrzewany chciał zacumować swoją łódź przy jednym z barów na Odrze i wykonują manewr cofania uderzył rufą w barkę. Po przybyciu na miejsce policjantów mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu w organizmie i z każdą minutą rozmowy stawał się agresywny słownie. W rezultacie została mu pobrana krew do badań, a „żeglarz” został przewieziony na pobliski komisariat.

Wczoraj policjanci z komisariatu wodnego zostali powiadomieni, iż po Odrze pływa mężczyzna, który sprawia wrażenie nietrzeźwego. Miał m. in. uderzyć swoją łodzią w zaparkowaną przy brzegu barkę. Policjanci, którzy przypłynęli na miejsce, wyczuli od sternika wyraźną woń alkoholu. Niestety odmówił on wykonania badania alkomatem i z każdą minutą rozmowy stawał się co raz bardziej agresywny słownie. W rezultacie została mu pobrana krew do badań, a mężczyznę zatrzymano i przewieziono na pobliski komisariat.

W tej chwili trwają czynności mające na celu wyjaśnienie czy kierowca rzeczywiście sterował łodzią motorowa znajdując się pod wpływem alkoholu oraz w jakich okolicznościach doszło do uszkodzenia zaparkowanej przy brzegu barki. Ustalone zostanie również czy kierowca posiadał patent stermotorzysty.

Łódź brawurowego sternika zabezpieczyła jego żona, która przyjechała na miejsce. Kierowcy może grozić utrata prawo jazdy, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności.

Przed nami ciepła pora roku – lato. Co raz więcej ludzi zaczyna spędzać czas nad wodą i na wodzie. We Wrocławiu oblegana jest głównie rzeka Odra. Korzystając ze sprzętów pływających oraz łodzi różnego rodzaju pamiętajmy, że na wodzie obowiązują podobne prawa jak na drogach. Tu również należy stosować zasady bezpieczeństwa i pamiętać, że nie jesteśmy sami na akwenie. Należy zapoznać się nie tylko z przepisami i znakami obowiązujący dla pływających, ale pamiętać, aby nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu ani nie sterować żadną łodzią czy sprzętem pływających mając promile w organizmie. Apelujemy o rozwagę podczas słonecznych zabaw na wodzie.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: Komisariat Wodny
KWP we Wrocławiu