Ta strona używa plików cookie!
close

Interwencja dzielnicowych- zatrzymana nietrzeźwa matka dwójki dzieci i ich ojciec poszukiwany przez prokuraturę

Data dodania: 14 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Nietrzeźwa kobieta i jej trzeźwy partner awanturowali się na jednej z ulic Lubania. W trakcie kłótni szarpali wózek z 6 - miesięcznym niemowlakiem, a 1,5 roczne dziecko stało bez opieki niedaleko kłócących się rodziców. Interweniowali dzielnicowi, którzy byli świadkami całej sytuacji. Nietrzeźwa matka trafiła do policyjnego aresztu, a rodzeństwo pod opiekę lekarzy. Jak się okazało ojciec dzieci był poszukiwany przez prokuraturę do innej sprawy. Mężczyzna został zatrzymany. Matce za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O całej sytuacji powiadomiono sąd rodzinny.

Dzielnicowi z lubańskiej komendy w trakcie obchodu rejonu służbowego zauważyli dwoje ludzi awanturujących się i szarpiących wózek z dzieckiem.  W pewnym momencie z wózka odpadło kółko i będące w nim dziecko o mały włos z niego nie wypadło. Kilka metrów od rodziców stało drugi maluch, na którego rodzice nie zwracali uwagi. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które zabrało dzieci do lubańskiego szpitala, gdzie pozostawiono je na obserwacji. Nietrzeźwa matka z ponad promilem alkoholu w organizmie została zatrzymana do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. 27- latce został przedstawiony zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto o całej sprawie powiadomiony został sąd rodzinny.

Ojciec dzieci został doprowadzony do lubańskiej prokuratury, przez którą był poszukiwany do sprawy dotyczącej znęcania się nad rodziną.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubaniu
st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660-402-169