Ta strona używa plików cookie!
close

I Polkowicki Turniej Klas Mundurowych

Data dodania: 19 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy gościł uczniów klas mundurowych z Głogowa, Legnicy, Złotoryi oraz Polkowic na I Polkowickim Turnieju Klas Mundurowych organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Polkowicach. 46 uczestników turnieju rywalizowało w trzech konkurencjach. Najpierw odbył się test wiedzy, a następnie rywalizacja przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie „mundurowi” pokazali swoją sprawność fizyczną. Uczestnicy zmagali się z torem przeszkód, takim samym z jakim mierzą się kandydaci do służby w Policji. Ostatnią konkurencją była pierwsza pomoc przedmedyczna. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Polkowicki.

Polkowicki Turniej Klas Mundurowych był pierwszą tego typu inicjatywą na Dolnym Śląsku i jedną z pierwszych w całym kraju. Turniej był również świetną okazją do przekazania „mundurowej” młodzieży wiedzy na temat sytuacji, które towarzyszą codziennej służbie w Policji oraz miał na celu przygotowanie merytoryczne i praktyczne do świadomego ubiegania się w przyszłości o podjęcie pracy w służbach mundurowych.

Podczas uroczystego otwarcia Komendant Powiatowy Policji w Polkowicach podinsp. Waldemar Cichocki przywitał gości, uczestników oraz ich opiekunów i oficjalnie rozpoczął rywalizację w I Polkowickim Turnieju Klas Mundurowych pod honorowym patronatem Starosty Polkowickiego.

Do turnieju zgłosiło się łącznie 46 uczniów z klas o profilu mundurowym, którzy reprezentowali Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie, VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy, Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Sucharskiego w Złotoryi oraz polkowicki Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy.

Uczniowie zmierzyli się w trzech konkurencjach. Najpierw odbył się test wiedzy, a następnie rywalizacja przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie „mundurowi” pokazali swoją sprawność fizyczną. Uczestnicy zmagali się z torem przeszkód, takim samym z jakim mierzą się kandydaci do służby w Policji. Ostatnią konkurencją była pierwsza pomoc przedmedyczna.

Młodzież zgodnie uznała, że test wiedzy nie stanowił dla niej większego wyzwania, ponieważ większość potrzebnych informacji podczas zajęć szkolnych przekazywali jej nauczyciele. Uczniowie podczas lekcji w swoich szkołach sumiennie przygotowywali się również do testu sprawności fizycznej, co było widoczne na torze przeszkód.

Pracownice Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, które oceniały przebieg ostatniej konkurencji, podkreśliły, że młodzież posiada wysokie umiejętności i wiedzę z pierwszej pomocy, które zaprezentowała zarówno podczas testu wiedzy, jak i udzielając pomocy podczas zainscenizowanych scenek z ofiarami wypadków.

Uczestnicy turnieju oraz ich nauczyciele w rozmowach z funkcjonariuszami polkowickiej Policji oraz przedstawicielami mediów chwalili fantastyczną atmosferę tego turnieju. Całości zawodów towarzyszył ogłuszający doping uczniów klas mundurowych oraz Zespołu Szkół Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, którzy przyszli wspierać swoje koleżanki i kolegów.

Klasyfikację drużynową I Polkowickiego Turnieju Klas Mundurowych pod honorowym patronatem Starosty Polkowickiego wygrała III reprezentacja Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach w składzie Aleksandra Nicińska, Joanna Florian, Kacper Mazur oraz Jarosław Rosik, który zwyciężył także w klasyfikacji indywidualnej.

Zwycięzcy z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach podinsp. Waldemara Cichockiego oraz Wicedyrektor Zespołu Szkół im. Nardów Zjednoczonej Europy w Polkowicach dr Jolanty Rubiś-Kulczyckiej odebrali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Turniej zakończył się przy wspólnym ognisku, gdzie nie zabrakło dyskusji dotyczącej zakończonej przed chwilą rywalizacji.

Wyniki I Polkowickiego Turnieju Klas Mundurowych pod honorowym patronatem Starosty Polkowickiego:

Klasyfikacja Indywidualna:
1. Jarosław Rosik (ZS Polkowice)
2. Kacper Mazur (ZS Polkowice)
3. Michał Sadowski (VII LO w Legnicy)

Klasyfikacja Drużynowa:
1. III Reprezentacja Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (Jarosław Rosik, Aleksandra Nicińska, Joanna Florian, Kacper Mazur)
2. I Reprezentacja VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy (Damian Dudek, Wiktor Jakubowski, Michał Sadowski, Kinga Fudali, rez. Mateusz Frydrych)
3. I Reprezentacja Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (Jakub Gawroński, Alex Wojciechowski, Marcel Matyjewicz, Józef Biernat rez. Natalia Łukaszyk)

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

 

 

Galeria