Ta strona używa plików cookie!
close

Honorowo oddał ponad 22 litry krwi – milicki policjant odznaczony przez Ministra Zdrowia medalem ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU

Data dodania: 4 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Od ponad 30 lat honorowo oddaje krew osobom potrzebującym – teraz został odznaczony przez Ministra Zdrowia medalem ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU. Milicki policjant asp. szt. Roman Strychowski honorowo oddał już 22 litry krwi i nadal chce dzielić się z innymi tym, co najcenniejsze.

Uroczysta akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, podczas której odznaczono zasłużonych honorowych dawców krwi z terenu województwa dolnośląskiego, odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu. Wśród wielu zasłużonych dawców krwi, za dotychczasowy „dar życia”, medalem nadanym przez Ministra Zdrowia ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU odznaczony został asp. szt. Roman Strychowski na co dzień pełniący służbę na stanowisku Kierownika Rewiru Dzielnicowych w Komendzie Powiatowej Policji w Miliczu. Medal wręczył Vice Prezes Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża w obecności m. in. starosty milickiego i innych zaproszonych gości.

Asp. szt. Roman Strychowski honorowo oddaje krew od ponad 30 lat i dotychczas oddał jej już ponad 22 litry, za co był już wielokrotnie odznaczany. Jak sam mówi o sobie – ma to szczęście, że cieszy się dobrym zdrowiem i dopóki będzie mógł, to nadal chce pomagać osobom potrzebującym, honorowo oddając im swoją krew.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507-135-830

 

Galeria